Mesajlar

Suna Kıraç

Rahmetli Babamız Vehbi Koç’la 36 yıl çok yakın çalışma imkanım oldu. O’nun vizyonerliğine, liderliğine, “ülkem varsa ben de varım” ilkesi doğrultusunda ülkesine kazandırdıklarına bizzat şahit oldum. Bu nedenle, O’nun en son arzusu olan ve adını yaşatan Vehbi Koç Ödülleri son derece özel bir yere, değere sahip.

Rahmetli Babam, Vehbi Koç Vakfı’nı 21 yıllık bir hukuk mücadelesinin sonunda kurdu. Attığı bu büyük adım, bugün sayısı 5 bine ulaşan vakıfların kuruluşunun da önünü açtı. Ülke yararına hizmetler veren, katkıda bulunan kişi ve kurumlara kucak açmayı, desteklemeyi sosyal bir sorumluluk, onurlu bir görev kabul eden Vakıf, “Vehbi Koç Ödülü” ile O’nun ömründen uzun ideallerinden birini daha hayata geçirdi.

Sevgili Babamız, Vakfın kuruluş günü okuduğu ve zapta geçirilmesini istediği “Vedia” yani “Emanet” te, Vakfın devamlılığını önce ailesine ve yöneticilerine, sonra Türk halkına emanet etmişti. Biz de, Vehbi Koç Vakfı’na sahip çıkmaya ve O’nun çizdiği yolda yürümeye devam ediyoruz. Topluluğumuza ve ülkemize bıraktıkları için O’nu her zaman rahmet, minnet ve şükranla anıyoruz.